foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Chociaż astronomiczna wiosna przyszła 20. 03. o godz. 614, to uczniowie naszej szkoły powitali ją tradycyjnie, czyli 21 marca. Dzień zaczął się zupełnie zwyczajnie, były wszystkie lekcje. Krótsze były tylko przerwy, dzięki którym udało się wygospodarować kilkadziesiąt minut.

Nasza szkolna społeczność została podzielona na dwie grupy wiekowe. Młodszą opiekowały się panie wychowawczynie, a nad grupą starszą pieczę przejęła biblioteka szkolna.

Starsi uczniowie zgromadzili się wszyscy w świetlicy szkolnej i brali udział w różnych quizach przygotowanych przez panie bibliotekarki. Hasło przewodnie naszej zabawy brzmiało: „Warszawa – stolica Polski”.

Zabawa rozpoczęła się od zaśpiewania pięknej nastrojowej piosenki poświęconej Warszawie.

Z każdej klasy były wytypowane drużyny do udziału w poszczególnych konkurencjach. Wszyscy byli doskonale przygotowani i pierwsza konkurencja – quiz wiedzy o Warszawie - zakończyła się remisem.

Najwięcej emocji przysporzyło rysowanie syrenki z zawiązanymi oczami – można było tylko instruować rysownika zwrotami typu: w prawo, w lewo, w górę, w dół itp.

Z kolejną konkurencją zawodnicy uporali się bardzo szybko – należało – ułożyć puzzle i powiedzieć, jaki warszawski zabytek przedstawiają.

Najwięcej śmiechu i radości wywołały inscenizacje warszawskich legend. Publiczności najbardziej spodobało się przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VI.

Jury oceniło też plakaty tematycznie związane z Warszawą, a przygotowane przez zespoły klasowe. Kiedy wszystkie konkurencje dobiegły końca, komisja zliczyła punkty i przyznała

w Międzyklasowym konkursie wiedzy o Warszawie:

I miejsce - kl. VI

II miejsce - kl. IV

III miejsce - kl. V

Podsumowaniem imprezy były występy laureatów Międzyklasowego konkursu recytatorskiego „Wszyscy kochamy Warszawę – naszą stolicę”.

Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i wyróżnienia dla zwycięzców, podziękowała wszystkim za zaangażowanie i zaprosiła do szukania śladów wiosny w ogrodzie i na podwórku, bo podobno przyszła pieszo...

 Obejrzyj zdjęcia

Biblioteka szkolna

Contribute!
Books!
Shop!

2022 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved