Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 3maj Klem
 
🇵🇱 Jesteśmy Polakami i jesteśmy z tego dumni 🇵🇱
W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W tym roku przygotowali go chętni uczniowie z klas 4, 5 i 6. Wzięła w nim udział cała spoczność szkolna i przedszkolna. To doskonała okazja do kształtowania patriotyzmu, poczucia tożsamości i świadomości narodowej wśród młodego pokolenia.

Wiek XVII okazał się najkrwawszym w dziejach Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Toczyliśmy wówczas długotrwałe wojny ze Szwecją, Rosją i Turcją. W efekcie państwo, które było jednym z najbogatszych i najpotężniejszych w Europie na progu XVI stulecia, kończyło wiek ze znacznymi stratami terytorialnymi i zniszczone. Zapoczątkowało to proces upadku Rzeczypospolitej. Bardzo obrazowo przedstawili to chłopcy z klasy IV.

FILM

 

Emilia Sumorek