Spotkanie z policjantem

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

                 447253461 374508912303877 1988064842801881615 n

         Trzeciego czerwca br. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z policjantem- panem Łukaszem.

         Dzieci z oddziału przedszkolnego   z uwagą słuchały, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się na drodze w towarzystwie osób dorosłych, dlaczego powinny podróżować w fotelikach samochodowych. Największą atrakcją spotkania była możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego przez najmłodszych, wejścia do środka pojazdu, posłuchania policyjnego sygnału. Przedszkolaki z uśmiechem na ustach przymierzały elementy stroju policjanta- kamizelkę i czapkę policyjną, pozowały do zdjęcia z sympatycznym panem ŁukaszemJ

         Uczniowie klas I- III dowiedzieli się, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się na drodze- pieszo i rowerem, odpoczywać nad wodą, w lesie; w jaki sposób bezpiecznie korzystać z Internetu, w którym nikt nie jest anonimowy. Pan Łukasz przypomniał również numery alarmowe, które ratują życie.

         Uczniowie klas starszych mieli okazję odpowiedzieć na pytanie, czym jest cyberprzemoc, w jaki sposób należy właściwie zareagować w sytuacji cyberprzemocy. Pan Łukasz przypomniał uczestnikom spotkania zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Niezwykle ważne jest, aby w Sieci nie ujawniać swoich danych osobowych, być uważnym na wszelkie przejawy przemocy i cyberprzemocy. Policjant zwrócił również uwagę na konsekwencje prawne i społeczne niewłaściwego zachowania się- w świecie wirtualnym i realnym.

         Spotkanie bardzo podobało się przedszkolakom i uczniom. We wrześniu będziemy znowu mieli okazję porozmawiać z panem Łukaszem na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w życiu codziennym. Już cieszymy się na to spotkanieJJJ

                                                                                                                      Pedagog szkolny