ARCHIWUM

Sylwester Byzdra
Odsłony: 4913

                Uczniowie naszej szkoły – Kinga Widz, Grzesiek Ziółek i Krystian Bartuzi reprezentowali naszą gminę w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.   Eliminacje odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 10 w Puławach.

                O godz. 10.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach przywieźli testy z przepisów ruchu drogowego dla uczestników turnieju. Przez 30 minut wszyscy uczestnicy eliminacji rozwiązywali testy. Wyniki naszej reprezentacji po teście przedstawiały się następująco:

                Kinga zajęła 5 miejsce (na 21 uczestników) Krystian 6 miejsce i Grzesiek 9 miejsce.

                Kolejnym wyzwaniem dla uczestników było pokonanie toru przeszkód. Tor przeszkód składał się kolejno z następujących przeszkód:

1.Przewożenie przedmiotu

2.Slalom z ograniczeniem

3.Korytarz z desek

4.Równoważnia

5.Rynna

6.Łezka

7.Slalom kółkowy (tzw. żmijka)

8.Zatrzymanie w miejscu.

                Przejazd po torze przeszkód okazał się już dużo trudniejszy niż testy. Wyniki naszej reprezentacji po torze przeszkód były następujące:

                Grzesiek zajął 10 miejsce (23 punkty karne), Krystian 13 miejsce (28 punktów karnych), a Kinga 15 miejsce (39 punktów karnych).

Obejrzyj film z przejazdu:


                Po zsumowaniu zajętych miejsc z testów i przejazdu po torze przeszkód wyniki naszej reprezentacji były następujące: Krystian 19 miejsce, Grzesiek – 19 miejsce i Kinga 20 miejsce.

                Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła VI miejsce. Zawody wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Janowcu. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy naszej drużynie za dzielną postawę w eliminacjach. Następny konkurs już za rok :-)

Obejrzyj zdjęcia z turnieju

Kategoria: