foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Czytelnicze konkursy biblioteczne

Protokół z przebiegu konkursu czytelniczego

Jan Brzechwa: „Akademia pana Kleksa”

przeprowadzonego w klasie IV 30 października 2012 r.

 

Do udziału w konkursie przystąpiło 11/16 uczniów klasy IV. Mieli oni do rozwiązywania test wielokrotnego wyboru zawierający 56 pytań dotyczących lektury - Jan Brzechwa: „Akademia pana Kleksa”.

Pytania były dość szczegółowe i sprawdzały umiejętność uważnego czytania ze zrozumieniem tekstu literackiego. Najlepszą znajomością tekstu wykazali się uczniowie: Jagoda i Adrian – zajęli I miejsca; Kasia i Jakub – zajęli II miejsca, a miejsce III przypadło Michałowi.

 

 

Protokół z przebiegu konkursu czytelniczego „Spotkanie z tym obcym” przeprowadzonego w kl. VI 06 listopada 2012 r.

 

Po omówieniu powieści Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy” wszyscy uczniowie klasy VI wzięli udział w konkursie czytelniczym dotyczącym uważnego czytania ze zrozumieniem i zapamiętywania przedstawionych wydarzeń. Rozwiązywali oni krzyżówkę zawierającą dziesięć pojęć i hasło; za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali 0,5 pkt. Prócz tego należało rozwiązać test WW zawierający 21 zadań - za poprawną odpowiedź uczeń otrzymywał 1 pkt. Maksymalnie można było zdobyć 26,5 pkt.

Najpełniejszą wiedzą (100%) dotyczącą przygód Zenka i jego przyjaciół wykazała się Ola –zajęła I miejsce, tuż za nią uplasowali się Kuba T. i Marcin (98%). Trzecie miejsca z wynikiem (96%) zajęły Dominika i Karolina. Można stwierdzić, że uczniowie wiele zapamiętali z lektury, bo średnia klasy wyniosła 81%.

Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna:

Anna Tarkowska

Małgorzata Turkowska

Contribute!
Books!
Shop!

2020 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved