foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Klementowice, 08. 05. 2013 r.

Z okazji imienin patrona szkoły ks. kan. Stanisława Rzepeckiego biblioteka szkolna zorganizowała konkurs recytatorski poezji i prozy religijnej.

Celem konkursu była popularyzacja literatury religijnej w środowisku szkolnym,

krzewienie idei chrześcijańskich, budzenie wrażliwości dzieci na piękno języka i bogactwo jego odcieni, wykrywanie uzdolnień w zakresie interpretacji tekstów literackich.

Komisja w składzie: (pani Małgorzata T., pani Grażyna Ch. i pani Marta P.) wysłuchała prezentacji 19 dzieci z klas I - III i IV – VI.

Jury wyróżniło najlepsze recytacje zwracając uwagę nadobór repertuaru, jego wartość artystyczną, interpretację utworu, poprawność wymowy oraz opanowanie pamięciowe tekstu.

 

W kategorii kl. I –III pierwsze miejsce zajęła Klaudia E. ucz. kl. III za prezentację utworów Stefani Suchowej: „Ręce chwalą Boga” i „Serce dla Pana Jezusa”. Drugie miejsce przyznano Paulinie S. ucz. kl. III - za recytację wiersza Franciszka Marca: „Stworzenie” i „Jarzębina”.

Trzecią pozycję zajął Patryk T. ucz. kl. II – za deklamację wierszy: „Cierpi za grzechy” i „Serce dla Pana Jezusa”.

W tej grupie wiekowej wyróżniono prezentację wierszy w wykonaniu Natalii B. ucz. kl. II i Julii S. ucz. kl. III.

 

Wśród uczniów kl. IV – VI pierwsze miejsce przypadło w udziale Dominice B. ucz. kl. VI za prezentację utworu M. D. Kruk: „Rozmowa z Bogiem” i wiersz dwunastoletniej Agnieszki poświęcony pamięci Jana Pawła II.

Drugie miejsce zajęła Dominika L. ucz. kl. IV – w jej wykonaniu usłyszeliśmy wiersze: „Stworzenie” i „Przyszedł Bóg do świata”. Na pozycji trzeciej uplasowała się Wiktoria M. ucz. kl. IV, przedstawiła ona wiersz Zbigniewa Herberta: „Domysły na temat Barabasza”.

W tej kategorii wyróżniono Katarzynę T. ucz. kl. IV

W poranku poetyckim uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, a po zakończonych prezentacjach delegacja uczniów pod opieką nauczyciela wyszła na cmentarz, by zapalić „znicz pamięci” na grobie Patrona.

 

Nominację do udziału w XIII Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej otrzymali: Klaudia E., Paulina S., Patryk T., Dominika B., Dominika L. i Wiktoria M.

 

Organizatorzy:

Biblioteka szkolna

Contribute!
Books!
Shop!

2022 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved