foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Dnia 25-26 maja klasy IV-VI wraz z nauczycielami (panią od matematyki, panią od przyrody, panią od j. polskiego i panem od j. angielskiego) pojechały na wycieczkę szkolną do Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Celem naszej wycieczki było zwiedzanie zabytków architektury i przyrody w miejscu, do którego pojechaliśmy.

Wyjechaliśmy spod szkoły o godz. 6:30. Gdy dotarliśmy na miejsce, chodziliśmy po szlakach rezerwatu i widzieliśmy Skałki Kroczyckie i Rzędkowickie (o nazwie każdej z nich opowiadał nam pan przewodnik). Potem wspinaliśmy się na zamek w Ogrodzieńcu, a następnie udaliśmy się do „Parku Miniatur”. Widzieliśmy tam małe modele zamków, które znajdują się w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Po drodze były stoiska z pamiątkami i wiele osób coś sobie kupiło. Wieczorem udaliśmy się autokarem do ośrodka wypoczynkowego ,,Zamkowa Skała”, zjedliśmy dwudaniową obiadokolację i poszliśmy do pokoi.

Drugiego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego. Najpierw weszliśmy na zamek „Pieskowa Skała” i tam kupiliśmy pamiątki. Później widzieliśmy Maczugę Herkulesa, która bardzo nam się podobała. Następnie udaliśmy się przez las do Groty Łokietka, w której było zimno.

Wróciliśmy w ulewnym deszczu do ,,Piwnicy pod nietoperzem”. Tam zjedliśmy obiad. Cali zmoknięci wróciliśmy do autokaru, aby się przebrać. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną, wracaliśmy około pięciu godzin. Gdy byliśmy na miejscu, w ulewnym deszczu miło powitali nas rodzice.

Bardzo podobała nam się wycieczka i chociaż drugiego dnia przemokliśmy, była to dla nas bardzo ciekawa przygoda.

WYKONALI ucz. kl. V

Natalia B.

Oliwia T.

Patryk T.

Contribute!
Books!
Shop!

2020 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved