Sylwester Byzdra

19. 10. 2015 r. o godz.9:40 odbyła się zbiórka uczniów kl. 3-6 w szatni szkolnej, wybierających się na wycieczkę do Lublina. Opiekowali się nami: p. Małgorzata Turkowska, p. Agnieszka Lesiewicz, p. Katarzyna Mędrek, p. Sylwester Byzdra, p. Mateusz Wojas. Celem wycieczki było obejrzenie skansenu wsi lubelskiej i wystawy klocków lego.

Spod szkoły wyjechaliśmy o godz. 9:50. Na miejscu byliśmy około 11:15, a o 11:30 zaczęliśmy zwiedzanie skansenu. Pani przewodnik opowiadała nam o tym, jak wyglądało życie ludzi wiele lat temu. Mogliśmy zobaczyć tam takie budowle jak: chaty, wiatrak, kuźnię, szkołę, stary zakład fryzjerski, piwiarnię i wiele innych budynków i zakładów z dawnych lat.

O godz.13:20 zakończyliśmy zwiedzanie skansenu i pojechaliśmy na wystawę klocków lego. Obejrzeliśmy wiele interesujących budowli np. 10 m kopię Titanica, maszynę z klocków lego, która układała kostkę Rubika, mapę Europy z zaznaczonymi krajami i ich stolicami, obrazy, również wykonane z klocków lego i inne zapierające dech w piersiach budowle.

Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się do autokaru, którym przyjechaliśmy pod szkołę, około godz.17:00.

Według wszystkich uczestników wycieczka była ciekawa i udana.

Sprawozdanie napisali ucz. kl. VI:

Julia S., Iza E., Wiktoria G.

W dniu 19. 10. 2015 r. byliśmy na wycieczce w Lublinie. Celem naszego wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Wsi Lubelskiej i wystawy klocków lego.

W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klas 3-6 oraz ich wychowawcy.

W skansenie widzieliśmy stare zabudowania sprzed wojny. Były tam zagrody wiejskie: chałupy, stodoły, studnie wykonane z drewna. Obok domów znajdowały się warzywno-ziołowe ogródki otoczone płotami z drewna lub chrustu.

W muzeum widzieliśmy również stare kapliczki przydrożne, krzyże, kościoły, dwory, czworaki oraz wiatrak i kuźnię.

Bardzo podobał nam się duży wiatrak zbudowany w stylu holenderskim. Pochodził on

z Zygmuntowa. Wyrabiano w nim mąkę pszenną, śrutę jęczmienną i owsianą oraz kaszę. Miał on dużo trybów, które obracając się mieliły zboże. W skansenie utworzony był też mały rynek – centrum wsi.

Drugim celem wycieczki było obejrzenie wystawy lego. Widzieliśmy na niej duży model Titanica zrobiony z 500000 klocków. Statek był zbudowany w skali 1:25.

Na wystawie były także inne budowle. Niektóre z nich poruszały się. Najciekawszą budowlą był ruchomy wąż oraz C-330 i C-360 (modele traktora Ursus)

Wycieczka do Lublina bardzo nam się podobała. Zobaczyliśmy wiele interesujących budowli i obiektów zarówno w skansenie, jak i na wystawie.

Autorzy- ucz. kl. V - Maria S., Patrycja Cz.,

Mateusz B., Mateusz Ż., Mateusz M.

19 X 2015 r. klasy III-VI z wychowawcami oraz nauczycielem języka angielskiego pojechały na wycieczkę do Lublina. Celem naszego wyjazdu było zwiedzenie skansenu i zobaczenie różnych budowli wykonanych z klocków lego.

W skansenie zobaczyliśmy, jak wyglądała dawno temu wieś. Między innymi widzieliśmy: wiatrak w stylu holenderskim, kuźnię, kapliczkę, dawną szkołę, zakład fryzjerski, restaurację, pocztę oraz kościół. Oglądane miejsca zachowały cechy dawnych budowli wiejskich.

Następnie pojechaliśmy na wystawę lego. Były tam przepiękne budowle z klocków lego. Bardzo nam się to wszystko podobało. Do Klementowic wróciliśmy około godziny 1700, a nasi rodzice już czekali.

Uważamy, że wycieczka była wspaniała i wiele się na niej nauczyliśmy, dostrzegliśmy różnicę pomiędzy wsią współczesną, a taką w której mieszkali nasi dziadkowie i pradziadkowie.

Sprawozdanie napisali ucz. kl.V:

Julka W., Patryk T., Kuba J.

19 października 2015 roku klasy 3-6 z wychowawcami oraz panem Mateuszem Wojasem pojechały do Lublina. Celem wycieczki było zwiedzanie ,,Muzeum Wsi Lubelskiej” i wystawy LEGO.

Wyjechaliśmy w poniedziałek o 950.W skansenie byliśmy około 1030. Podzieliśmy się na dwie grupy: klasy 3-4 oraz klasy 5-6 i zaczęliśmy zwiedzać muzeum. Najpierw byliśmy w kuźni, którą postawił cieśla Stanisław Gozdalski. Później zobaczyliśmy kapliczkę z 1979 roku, która była rekonstrukcją wcześniejszej. Następnie oglądaliśmy młyn, który był pierwszym obiektem w muzeum, a potem wiele innych budynków. Gdy skończyliśmy zwiedzanie, kupiliśmy pamiątki.

Następnie pojechaliśmy autokarem na wystawę LEGO. Zwiedzaliśmy tam piękne budowle, między innymi: bardzo duży Titanic z klocków lego i maszynę układającą kostkę Rubika. Na koniec kupiliśmy pamiątki z lego. O godzinie 1600 skończyliśmy zwiedzanie, a około 1700 wróciliśmy do domu.

Wycieczka była bardzo interesująca. Mogliśmy zwiedzić ciekawe obiekty w skansenie i zobaczyć unikalną wystawę lego.

Sprawozdanie przygotowali ucz. kl. V:

Bartosz Ż., Natalia B., Kacper L. i Oliwia T.