foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /2016_2017/ratuj is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do wspólnego świętowania  dnia  wiosny dzieci z klas  młodszych  ze swoimi wychowawczyniami przygotowywały się na długo wcześniej.  W ramach promocji zdrowia dnia 21 marca uczniowie klas I i III przygotowali wiosenne kanapki z wyhodowanymi w klasach nowalijkami. Dzieci z klasy II zrobiły zdrowe, pełne witamin soki z jabłek, marchwi i pomarańczy. Po wspólnym poczęstunku  odbyły się  zajęcia z programu „Ratujemy i uczymy ratować”.

 

Celem  tego programu  jest wyposażenie uczniów w elementarne podstawy wiedzy o zachowaniu się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Uczniowie podczas zajęć nauczyli się nowych umiejętności z zakresu podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, wzywania pomocy przez telefon, sprawdzania przytomności, sprawdzania oddechu, układania osoby poszkodowanej w pozycji bocznej. W trakcie ćwiczeń praktycznych na fantomie uczniowie uczyli się wykonywać oddechy ratownicze i uciskać klatkę piersiową. Pozytywnym efektem takich zajęć jest to, że już od najmłodszych lat dzieci oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy osobom jej potrzebującym.

Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to MILION ludzi rocznie!!!

{gallery}/2016_2017/ratuj{/gallery}

Contribute!
Books!
Shop!

2019 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved