foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Zabawa klockami rozwija wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność. Klocki mogą być bardzo przydatne przy nauce matematyki, biologii oraz wielu innych dziedzin nauki. Przekonali się o tym uczniowie z klasy III, oglądając największą w Polsce edukacyjną wystawę budowli z klocków Lego.

Dzieci miały możliwość zobaczyć największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków. Sylwetki sportowców w skali 1:1, takich jak: Robert Lewandowski, Agnieszka Radwańska, czy Marcin Gortat. Uczniowie wzięli udział w nietypowej lekcji biologii. Fascynujące modele, wykonane z klocków Lego, pozwoliły najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu. Dzieci mogły zobaczyć precyzyjnie zbudowane podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce oraz układ oddechowy, pokarmowy i kostny.                            

Na fanów piłki nożnej czekała prawdziwa atrakcja – zbudowany z klocków Lego Gdański stadion będący areną Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku.

Na zakończenie uczniowie mogli spróbować swoich sił w budowaniu z klocków Lego w strefie zabaw. Czekały tu na dzieci zjeżdżalnie samochodowe, strefa do budowania wielkich budowli z ogromnych klocków, ściana do „pisania” klockami oraz wiele innych atrakcji.

 

Contribute!
Books!
Shop!

2019 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved