foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

           

            17 listopada 2017 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Lublina. Wzięli w niej udział   chętni uczniowie z klas: IV, V, VI, VII i nasi wychowawcy.

            Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy, było Muzeum Cebularza.

Mieliśmy okazję poznać niezwykłą historię tego smacznego wypieku i sprawdzić się w roli pomocników „kucharza” – wspólnie z panem przygotowaliśmy   cebularze.   Najodważniejsi z nas siali mąkę, doprawiali ciasto, siekali nawet cebulę! Trudne zadanie miała pani Marta, która doskonale poradziła sobie z ugniataniem ciasta. Przygotowane wspólnymi siłami cebularze upiekły się bardzo szybko i smakowały nam wyśmienicie!

            Pełni sił wyruszyliśmy w stronę Starego Miasta. Podziwialiśmy piękne kamienice, odwiedziliśmy także niedawno odnowiony kościół katedralny. Mieliśmy również okazję zobaczyć pomnik Unii Lubelskiej i marszałka Józefa Piłsudskiego.

           Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy, była Strefa Wysokich Lotów. W stroju gimnastycznym i skarpetkach antypoślizgowych braliśmy udział w zajęciach sportowych z instruktorem. Skakaliśmy na trampolinach i wykonywaliśmy różnego rodzaju akrobacje- oczywiście pod okiem trenerów. Wyszliśmy ze Strefy Wysokich Lotów bardzo zadowoleni.

            W dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły.   To była bardzo ciekawa wycieczka!!!

                                                                                                                 Zosia i Laura

Contribute!
Books!
Shop!

2019 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved