foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

         30 listopada 2018 roku gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” w Krakowie. Artyści zaprezentowali dla naszych uczniów dwa spektakle.

         Dzieci ze starszej grupy przedszkolnej i uczniowie klas młodszych mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Złośliwości Jej królewskiej Mości”. Była to baśniowa opowieść o zasadach dobrego wychowania.                      

         Królewna Alicja- bohaterka spektaklu- często miewa zachcianki i humory, jest zarozumiała i samolubna, nie potrafi się dzielić z potrzebującymi. Czarodziej rzuca na nią zaklęcie i przemienia ją w żabę, aby księżniczka zmieniła swoje zachowanie. Smutna i przestraszona tuła się po królestwie. W czasie swojej wędrówki spotyka osoby, którym wcześniej odmówiła pomocy. Coraz bardziej zaczyna docierać do niej fakt, że wiele osób skrzywdziła. Kiedy królewicz ofiaruje księżniczce bezinteresowną pomoc, czar zostaje zdjęty. Królewna postanawia się zmienić, być dla innych miłą i dzielić się tym, co ma. Królewicz przypomina Alicji, że dobre maniery, kultura osobista i empatia czynią świat piękniejszym.

         Uczniowie klas starszych obejrzeli spektakl pt. „Zaplątany w sieci”.  Bohaterowie scenicznej historii to młodzi ludzie-uzależnieni od Internetu i smartfonów. Widzowie mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób funkcjonują nastolatkowie uzależnieni od różnego rodzaju nośników informacji- są agresywni, kłótliwi, mają problemy w nauce, są oderwani od rzeczywistości, nie potrafią nawiązywać kontaktów z innymi.

         Celem spektaklu było uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z uzależnieniem od Internetu i nośników informacji, wdrażanie do dokonywania właściwych wyborów w życiu, a także promowanie najważniejszych wartości w życiu młodego człowieka. Spotkania z przyjaciółmi, ze znajomymi, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań to sposób na spędzanie wolnego czasu- bez Internetu i smartfonów.

                                                                                      Pedagog szkolny

Contribute!
Books!
Shop!

2019 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved