foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 47262838 197777934437257 2309361545206824960 n

25  kwietnia 2019 roku   gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Akademii Pozytywnej Profilaktyki z Krakowa. Pani Dominika i pan Marek  poprowadzili dla  uczniów klas młodszych i starszych warsztaty profilaktyczne.                         

Uczniowie klas V- VIII wzięli udział w zajęciach: „Mów do mnie sercem. Jak empatycznie komunikować się z innymi?”  Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, czym jest empatia, a także na czym polega dobra komunikacja. Prowadzący warsztaty przekonywali, że  w komunikacji ważne jest to, co mówimy, by się nawzajem zrozumieć. Warto w codziennym  porozumiewaniu się zadbać o język komunikacji – używać konkretnych, wyrażających nasze poglądy słów, ale  pozbawionych agresji i złości.

Uczniowie klas I – IV   brali udział w spotkaniu  „Megamocni. Jak radzić sobie z agresją rówieśniczą?”. Uczestnicy zajęć uczyli się  rozpoznawać emocje i je  klasyfikować. Pani Dominika i pan Marek wyjaśnili uczniom, że emocje są ważną częścią naszego życia. Prowadzący przekonywali, że  warto okazywać emocje, a „złość  to dobra emocja”. Najważniejsze jest jednak  to, aby w łagodny sposób wyładować  swoją  złość- tak, aby nie ranić innych.  

Uczniowie biorący udział w  warsztatach profilaktycznych   aktywnie współpracowali z prowadzącymi – z zainteresowaniem oglądali prezentacje, filmiki edukacyjne,  zadawali ciekawe pytania, chętnie  dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.  Niektórzy z uczniów  poprosili panią Dominikę i pana Marka  o autografy…

      Pedagog szkolny

Contribute!
Books!
Shop!

2020 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved