foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

62071972 845298722500107 8769685407198609408 n

Zbliżają się wakacje - okres, w którym uczniowie mieszkający na wsi narażeni są na wiele nieszczęśliwych wypadków związanych z pomocą w gospodarstwie. W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci biblioteka szkolna zorganizowała dn. 7.06.2019r. spotkanie z panem Zdzisławem Wardą – pracownikiem PT Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Puławach.

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli filmy promujące bezpieczne zachowania podczas prac rolnych. Dowiedzieli się, jakich sytuacji należy unikać, by nie doszło do wypadku podczas pracy różnorodnych maszyn rolniczych, karmienia zwierząt oraz innych prac w gospodarstwie.       

        Pan Zdzisław w bardzo przystępny i ciekawy sposób wyjaśniał uczniom, jak  można bezpiecznie pomagać rodzicom. Uświadomił im także, jak wiele potencjalnych zagrożeń może czyhać na nie w gospodarstwie rolnym. Powoływał się przy tym na znane mu, często tragiczne wypadki mające miejsce w naszej okolicy, czym zadziałał na wyobraźnię dzieci. 

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wykorzystają tę wiedzę w praktyce i  zawsze będą  dbać o bezpieczeństwo swoje i innych podczas różnego rodzaju prac rolnych.  

                                                                 

                                                                            Biblioteka szkolna

Contribute!
Books!
Shop!

2020 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved