foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 IMG 20190909 085847

Para prezydencka chcąc popularyzować czytelnictwo od kilku lat zachęca wszystkich do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu. Taka akcja odbyła się także 9 września 2019r.   w naszej szkole.

Podczas tegorocznej odsłony tej ogólnopolskiej akcji zaproponowano czytanie 8 nowel polskich. W uzasadnieniu wyboru tekstów do czytania Prezydent podkreślił, że ich „wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.”                               

Treść takiego właśnie utworu mogła usłyszeć społeczność naszej szkoły - 9 września chętni uczniowie z klas V-VII odczytali „Katarynkę” Bolesława Prusa. Spotkanie miało na celu promowanie czytelnictwa, zachęcenie do udziału w akcji czytania nowel, ukazanie piękna polskiej literatury.

Contribute!
Books!
Shop!

2020 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved