foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

20190925 084845 01 

         Uczniowie z klasy II w tym roku szkolnym włączyli się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Projekt skierowany jest do uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych, gdyż to właśnie w tym wieku zaczynają się wyrabiać nawyki żywieniowe. Warto, żeby te nawyki od razu były prawidłowe i pozwalały cieszyć się zdrowym i długim życiem.                                   

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Projekt trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 3 etapy (jesień, zima, wiosna).

Uczniowie wzięli już udział w pierwszym zadaniu z projektu, a była nim lekcja smacznie - zdrowo - kolorowo. Podczas zajęć dzieci nauczyły się rozpoznawać owoce i warzywa, w tym badanie cech owoców i warzyw różnymi zmysłami (wzrok, dotyk, smak). Uświadomiły sobie, że warzywa i owoce mają dużą wartość odżywczą i ich obecność w codziennej diecie jest niezbędna. Poznały pięć grup kolorystycznych owoców i warzyw oraz wybrane witaminy i ich wpływ na organizm człowieka.

Drugoklasiści zachęcają do zapoznania się z fotorelacją.

M. Jędrychowska

Contribute!
Books!
Shop!

2020 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved