foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

         04

           Dnia 5 grudnia 2019 r. odbyła się wycieczka do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. „Sposób na Alcybiadesa" oraz do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Uczestniczyły w niej uczniowie klas 4-7.

    Sztuka teatralna została wyreżyserowana przez Piotra Ratajczaka na podstawie powieści E. Niziurskiego. Spektakl, podobnie jak książka, dotyczył szkolnych problemów. Głównymi bohaterami była paczka przyjaciół: Ciamcia, Słaba, Pędzel, Zasępa. Nauczyciele uważali ich za nieuków, za młodzież bez perspektyw. Sądzili także, że w życiu nic nie osiągną. Uczniowie postanowili znaleźć sposób, aby zmienić to negatywne nastawienie ciała pedagogicznego.    Udało się im to przy pomocy profesora Misiaka - nauczyciela historii. Na początku każdej lekcji zagadywali nauczyciela, zadając pytania związane z przedmiotem. Profesor dał się wciągnąć w grę nastolatków. Pewnego dnia uczniowie zostali wystawieni na próbę wiedzy. Mieli oprowadzić po Lublinie wycieczkę z Łęcznej, opowiadając o słynnych zabytkach. Na początku byli przerażeni tym faktem, ale wiara nauczyciela w ich wiedzę dodała im otuchy. Mimo wcześniejszych obaw, doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. Nauczyciel historii był z nich dumny, a inni profesorowie również dostrzegli w nich duże pokłady inteligencji i możliwości.

      Aktorzy świetnie wcieli się w swoje role. Ich gra była żywiołowa i energiczna. Wystąpili w młodzieżowych strojach. Scenografia była dość uboga. Składało się na nią jedynie kilka ławek szkolnych z krzesełkami przenoszonych z miejsca na miejsce oraz rząd tablic. Pomimo tego można było wczuć się w szkolny nastrój. Przedstawienie zakończyło się burzliwymi oklaskami widzów.                               

    Następnie udaliśmy się do centrum Spotkania Kultur, gdzie braliśmy udział w warsztatach o pszczelarstwie. Dowiedzieliśmy się na nich wielu ciekawych rzeczy na temat pszczelich rodzin. Na zakończenie zajęć odbyła się degustacja miodów. W dalszej kolejności zostaliśmy oprowadzeni przez przewodnika po budynku, wstępując między innymi do wielkiej sali operowej oraz pokoju dla vipów. Weszliśmy na balkon, z którego podziwialiśmy scenę. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek na temat opery.

            Moim zdaniem ten wyjazd należał do bardzo udanych i z chęcią powtórzyłabym tę wycieczkę.

                                              

Oliwia Gajda z kl. VII

 

A to była sztuka o uczniach i profesorze… - sprawozdanie z wycieczki 

      Piątego grudnia 2019 r. klasy 4- 7 ze Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Stanisława Rzepeckiego udały się na wycieczkę do teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, a następnie do Centrum Spotkania Kultur oraz do McDonalda.

      O 7:30 wyjechaliśmy spod szkoły i godzinę później byliśmy w teatrze. Spektakl rozpoczął się o 9:00. Sztuka nosiła tytuł „Sposób na Alcybiadesa”. Aktorzy przedstawili historię czwórki przyjaciół z szóstej klasy, którzy chcieli mieć dobre oceny bez zbytniego wysiłku. Zapłacili oni koledze z klasy ósmej, by przedstawił im sposób, który sprawi, że będą mieć dobre oceny u nauczyciela historii -  Alcybiadesa. Nagłe zainteresowanie historią wywarło na prof. Misiaku ogromne wrażenie. Pozostali nauczyciele nie byli z tego zadowoleni, ponieważ z innych przedmiotów chłopcy mieli słabe oceny. Wścibski dyrektor kazał uczniom oprowadzić po Lublinie dzieci ze szkoły w Łęcznej. O dziwo udało im się przeprowadzić wycieczkę i ciekawie opowiadać o mieście.

Scenę zdobiła minimalistyczna dekoracja, ale mimo to spektakl był ciekawy. Dużym urozmaiceniem szkolnej codzienności była muzyka oraz taniec i to wszystkich zainteresowało. 

        Po przedstawieniu udaliśmy się do Centrum Spotkania Kultur. Pan pszczelarz opowiadał nam o pszczołach oraz o miodzie. Na zakończenie spotkania mogliśmy spróbować dwóch rodzajów miodu. Następnie pani przewodnik oprowadziła nas po Centrum Spotkania Kultur i opowiedziała o nim ciekawostki. 

         Na zakończenie wycieczki zajechaliśmy do McDonalda, tam zjedliśmy pyszne posiłki i mogliśmy odpocząć po wycieczce.

       Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ podczas spektaklu gra aktorska była profesjonalna. Spotkanie z pszczelarzem i oprowadzenie po budynku również było bardzo ciekawe. Chętnie udałabym się tam jeszcze raz. 

                                    Julia Maliszewska z kl. VI

Contribute!
Books!
Shop!

2020 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved