ARCHIWUM

Sylwester Byzdra
Odsłony: 1688

 013

          Od kilku już lat Szkoła Podstawowa w Klementowicach współpracuje z Akademią Pozytywnej Profilaktyki w Krakowie. W październiku bieżącego roku zorganizowano profesjonalne warsztaty profilaktyczne dla naszych uczniów. Przeprowadzono je zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.

          Środki finansowe na realizację warsztatów przekazała Gminna Komisja do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kurowie - serdecznie za nie dziękujemy!

          Warsztaty przeprowadzili Pani Dominika i Pan Marek z Akademii Pozytywnej Profilaktyki z Krakowa. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I- VIII.

          Młodsi uczniowie dowiedzieli się, czym są emocje, w jaki sposób wpływają na nasze samopoczucie. Uczestnicy zajęć szukali również odpowiedzi na trudne pytania: Skąd się biorą zmartwienia? , Czy martwiące myśli mają wpływ na nasze uczucia ? Jak radzić sobie ze zmartwieniami i towarzyszącymi im trudnymi emocjami?

          Uczniowie klas IV- VIII mieli okazję dowiedzieć się, czym jest depresja, jakie są jej objawy i przyczyny. Prowadzący zajęcia zwrócili także uwagę na działania, jakie należy podjąć, aby poradzić sobie z depresją. Pani Dominika wyraźnie podkreślała, że w przypadku depresji koniecznie trzeba szukać specjalistycznej pomocy, udzieliła też wskazówek w jaki sposób rozmawiać z osobą chorą na depresję- tak, aby czuła się rozumiana i akceptowana.

          Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Bardzo chętnie udzielali odpowiedzi na pytania, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, z zaangażowaniem wcielali się w role.

 

          Wszyscy uczestnicy zajęć wyrazili przekonanie, że były to ciekawe i potrzebne zajęcia. Dzięki nim poszerzyli swoją wiedzę i zdobyli nowe doświadczeniaJ

                                                                                                 Pedagog szkolny

Kategoria: