foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Napis Solidarni z Ukrainą na tle flagi Ukrainy

Uprzejmie informujemy, że pierwsi mieszkańcy gminy Kurów przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy – kobiety z dziećmi. W Zespole Szkół Agrobiznesu w Klementowicach na chwilę obecną znajduje się również 42 uczniów z Ukrainy.

W związku z powyższym i sytuacją na Ukrainie zwracamy się z prośbą o pomoc i przekazywanie:

 • ŻYWNOŚCI DŁUGOTERMINOWEJ: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
 • KOSMETYKÓW I CHEMII: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
 • ŚRODÓW OPATRUNKOWYCH, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
 • DLA DZIECI: słodycze, przybory szkolne, przybory plastyczne, nowe zabawki, środki higieniczne.
 • PŁODÓW ROLNYCH: ziemniaki, marchew, kapusta itp.
 • Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

UWAGA! Nie zbieramy odzieży.

Rzeczy można przynosić do następujących stacjonarnych punktów zbiórek:

 • Ośrodek Pomocy Społecznej w Kurowie od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00.
 • Gminny Ośrodek Kultury w Kurowie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 i w sobotę od godz. 9.00 – 13.00.
 • Urząd Gminy Kurów w godzinach pracy.
 • Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach, Klementowice 365.

Dodatkowo w dniu 1 marca 2022 roku w godzinach 8.00 do godz. 20.00 wolontariusze będą oczekiwać na powyższe dary na Starym Rynku w Kurowie w okolicach sklepów.

Zebrane dary w pierwszej kolejności zapewnią byt i przetrwanie uchodźcom przebywającym na terenie gminy Kurów.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kurowie zwraca się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie się osobiście lub pod numerami telefonów: 81 8811 490, +48 505 820 676, osób, które chciałby podjąć się wolontariatu na rzecz uchodźców oraz uchodźców, którzy przebywają na terenie naszej gminy poprzez:

 • zgłaszanie chęci przyjęcia nowych rodzin,
 • pomocy jako tłumacz języka ukraińskiego,
 • doraźnej pomocy medycznej np. usługi lekarskie, pielęgniarskie, rehabilitacyjne,
 • udzielenia pomocy pedagogicznej, psychologicznej, prawnej lub innej zaproponowanej przez siebie formie np. opieka nad dziećmi, transport do urzędów i lekarzy, itp.

W miarę pojawiających się dalszych potrzeb będziemy się zwracać do Państwa o kolejną pomoc.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kurowie zwraca się także z prośbą o zgłaszanie się potencjalnych pracodawców w szczególności dla kobiet z rodzin uchodźców z Ukrainy.

Informujemy również, że Ochotnicza Straż Pożarna w Kurowie jako organizacja pożytku publicznego przyjmuje środki finansowe na rzecz pomocy i utrzymania uchodźców przebywających w domach naszych mieszkańców z przeznaczeniem na: zakup leków, zakup pomocy szkolnych, ponoszenie podstawowych opłat tj. energia, woda, gaz, i innych indywidualnych potrzeby. Nr konta do wpłat z dopiskiem POMOC DLA UKRAINY. Ochotnicza Straż Pożarna w Kurowie 04 8732 0000 0000 0534 2000 0001.

Razem wesprzyjmy uchodźców i polskie rodziny, w szczególności z terenu naszej gminy, które przyjęły ich pod swój dach.

Contribute!
Books!
Shop!

2023 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved