Celem Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.
Po raz kolejny organizatorem turnieju był Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kurowie pod patronatem Wójta Gminy Kurów Arkadiusza Małeckiego, a uczestnicy to młodzież w dwóch grupach wiekowych:
I grupa – uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej
II grupa – uczniowie klas VII – VIII szkoły podstawowej
W eliminacjach wzięły udział trzyosobowe reprezentacje szkół podstawowych z Kurowa i Klementowic.
Uczestnicy eliminacji mieli do rozwiązania test z wiedzy pożarniczej – 30 pytań losowanych z puli 200 pytań (klasy IV - VI szkoły podstawowe) lub z puli 400 pytań (klasy VII - VIII szkoły podstawowej). Każdy z uczestników wylosował inny zestaw pytań.
W przypadku takiego samego wyniku punktowego – decydował krótszy czas rozwiązania testu.
W eliminacjach gminnych w grupie klas IV - VI szkół podstawowych zwyciężyła Julia Mrozek z klasy Vc ze Szkoły Podstawowej w Kurowie, a w grupie uczniów klas VII - VIII – Amelia Wrzesińska z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Klementowicach.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe i wezmą udział w eliminacjach powiatowych 29 kwietnia 2022 w w Puławach. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.
Klasy VII - VIII
Miejsce |
Nazwisko |
Imię |
Czas wykonania |
Wynik |
Szkoła |
1 |
Wrzesińska |
Amelia |
4 min. 28 sek. |
23 |
Klementowice |
2 |
Maliszewska |
Julia |
2 min. 49 sek. |
22 |
Klementowice |
3 |
Czuba |
Aleksander |
3 min. 55 sek. |
14 |
Klementowice |
4 |
Sikorski |
Michał |
8 min. 25 sek. |
13 |
Kurów |
5 |
Szymanek |
Zuzanna |
4 min. 6 sek. |
12 |
Kurów |
6 |
Wręga |
Jakub |
11 min. 13 sek. |
10 |
Kurów |
Klasy IV-VI |
|||||
Miejsce |
Nazwisko |
Imię |
Czas wykonania |
Wynik |
Szkoła |
1 |
Mrozek |
Julia |
1 min 36 sek. |
30 |
Kurów |
2 |
Żaba |
Adrian |
4 min. 12 sek. |
27 |
Klementowice |
3 |
Banaś |
Magdalena |
2 min. 17 sek. |
21 |
Kurów |
4 |
Samorek |
Wiktoria |
3 min. 11 sek. |
20 |
Kurów |
5 |
Łowczak |
Łukasz |
4 min. 2 sek. |
11 |
Klementowice |
6 |
Gębka |
Jimmy |
4 min. 13 sek. |
11 |
Klementowice
|