foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 20220613 143257

W dniach 13-14 czerwca 2022 r. odbyła się wycieczka klas 4-8 w Góry Świętokrzyskie. Spod szkoły wyjechaliśmy około godz. 7.00.

            Na początku byliśmy w Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie. Bardzo podobała mi się lekcja szlifowania. Następnie udaliśmy się do „BabyJagowa”, gdzie mogliśmy zrobić sobie zdjęcie w piecu w chatce Jasia i Małgosi. Byliśmy także w domku Baby Jagi, jaskini zbója Madeja, przechodziliśmy przez tunel strachu. Świętokrzyska czarownica opowiedziała nam o legendach związanych z tym regionem.                                          

W dalszej kolejności weszliśmy na Łysą Górę. Podziwialiśmy krajobrazy z platformy widokowej, zwiedziliśmy kaplicę Bazyliki na Świętym Krzyżu. Później udaliśmy się do miejsca zakwaterowania. Wspólnie z koleżankami spędziłyśmy miły wieczór, a niektórzy nie zmrużyli nawet oka.

            Drugiego dnia zjedliśmy smaczne śniadanie i wyruszyliśmy w dalszą drogę. Najpierw zwiedziliśmy Szydłów, a następnie zamek Krzyżtopór. Ten zabytek najbardziej mi się podobał, ponieważ pan przewodnik ciekawie o nim opowiadał. Byliśmy też w sali tortur, gdzie mogliśmy zakuć panią nauczycielkę w dyby. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Opatowa, zwiedziliśmy to miasto i zjedliśmy obiad. Wróciliśmy pod szkołę około godz.19.00.

            Ten wyjazd był super, ponieważ była to moja pierwsza dwudniowa wycieczka. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też gdzieś wyjedziemy, tym razem na 3 dni.

                                                                      

Milena Stasiak, klasa IV

Contribute!
Books!
Shop!

2023 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved