Ślubowanie klasy I

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

    20221014 091314 P1000909

   Ślubowanie w naszej szkole jest bardzo ważnym wydarzeniem. Jest okazją do spotkania rodziców i pierwszoklasistów z nauczycielami i uczniami klas starszych. Dla pierwszaków to niezapomniana chwila, w której stają się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Rodzice przeżywają moment wzruszenia, gdy widzą swoje dziecko wchodzące w nowy etap życia. Dla dziecka jest to bardzo ważny moment w jego życiu.

     W tym roku ślubowanie klasy I zostało zaplanowane na 14 października. Uroczystość odbyła się w obecności Dyrektor szkoły, zaproszonych gości, rodziców uczniów klasy I, nauczycieli i uczniów.

   Uroczystość prowadziła uczennica klasy VIII. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, zabrała głos Dyrektor szkoły. Następnie odbył się akt ślubowania i pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Klementowicach. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Po wyprowadzeniu sztandaru uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Następnie uczniom klasy I zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz książki. Na koniec uroczystości uczniowie klasy I z rodzicami i wychowawcą posadzili drzewko, którym będą się opiekować przez cały okres nauki w szkole.