Akcja "Znicz"

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

001

W tygodniu poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych w naszej szkole przeprowadzona została akcja „Znicz”. Dzięki zebranym środkom udało się zakupić znicze i kwiaty. W ostatnich dniach października uczniowie odwiedzali cmentarz parafialny i porządkowali groby osób związanych z naszą szkołą – m.in. patrona Stanisława Rzepeckiego, zmarłych nauczycieli - Franciszka Walaska i Alojzego Skowronka oraz uczestnika powstania listopadowego - Onufrego Rzepeckiego. Uczniowie na ich mogiłach złożyli zakupione kwiaty i znicze, modlili się za spokój dusz. Akcja została zainicjowana przez bibliotekę szkolną i Samorząd Uczniowski, który zajął się kwestowaniem. Nasi uczniowie bardzo chętnie włączyli się w zbiórkę do puszki, za co bardzo dziękujemy.