Sylwester Byzdra
Kategoria:

20 grudnia 2013 w naszej szkole odbyło się Kolędowanie, które wprowadziło nas w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Uroczysty występ przygotowali następujący uczniowie: Wiktoria Grykałowska i Jakub Tarkowski pełniący rolę prowadzących oraz Izabela Eciak, Anna Piłat, Paulina Syroka, Ewa Samorek, Katarzyna Tarkowska, Klaudia Eciak, którzy przygotowali i wyrecytowali wiersze. W całą uroczystość włączyli się także uczniowie klas I, II i III śpiewając wspólnie kolędy. Nasi uczniowie mieli okazję także popisać się grą kolęd na flażoletach. 

         Nie można zapomnieć także o naszych przedszkolakach, którzy rozpoczęli cały występ śpiewając kolędę Przybieżeli do Betlejem. Całe przedstawienie wieńczyło wspólne kolędowanie pod przewodnictwem p. M. Szczepaniaka.

Za przygotowanie występu odpowiedzialni byli p. M. Święs, M. Szczepaniak

Bożena Brzozowska
Kategoria:

W sobotę 11stycznia 2014 r. gościliśmy w naszej szkole dyrekcję             i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 143 z Warszawy. Wspólnie uczestniczyliśmy w warsztacie regionalnym, który odbył się w naszej szkole       w ramach III edycji programu Rozwijanie Uczenia się i Nauczania (RUN).

Cele warsztatu to : omówienie zasad przeprowadzenia spaceru edukacyjnego w szkole oraz wprowadzenie w zasady coachingu nauczycielskiego.

 

NACOBEZU (kryteria sukcesu)

 

 Uczestnicy będą :

 

-potrafili przeprowadzić spacer edukacyjny i wykorzystać płynące z niego wnioski  do doskonalenia procesu nauczania;

 

-znali zasady dobrego coachingu  nauczycielskiego;

 

-umieli przeprowadzić rozmowę coachingową   z nauczycielem;

 

Spacer edukacyjny jest procesem wykorzystywanym przez grupę w celu odniesienia się do problemu lub sytuacji w szkole.

 

Pierwsza część szkolenia poświęcona była planowaniu spaceru. Następnie uczestnicy  oglądali  fragmenty 3 lekcji oraz udzielali informacji zwrotnej po odbytym spacerze.

 

Uczestnicy pracowali podczas warsztatów w parach, grupach 3-4-osoowych, większych zespołach. Umiejętności zdobyte podczas warsztatów  dają nauczycielowi nowe możliwości dla rozwiązywania pojawiających się trudności, problemów, ustalania wzorców panujących w szkole, dawania informacji zwrotnej.

 

Jak się okazało, organizacja i prowadzenie spaceru jest procesem trudnym ,czasochłonnym, ale- jak mogliśmy się przekonać, bardzo wartościowym, jeśli odpowiedzialnie chcemy podchodzić do procesu nauczania.

 

Wprowadzenie zwyczaju spaceru edukacyjnego w szkole wzmacnia współpracę nauczycieli, wymusza-w pozytywnym znaczeniu- konieczność prowadzenia rozmów na temat praktyki uczenia się i nauczania.

 

Prowadzenie rozmów na temat strategii, technik, wdrażania zmian, wspólne ustalanie dalszych kierunków  prowadzi w efekcie  do podniesienia  jakości pracy szkoły – poprawiają się  wyniki uczenia się i nauczania. Do tego powinna dążyć każda szkoła.

 

Spacer edukacyjny ,jako jeden z elementów, zagości na stałe w naszej szkolnej praktyce. Pozwoli nam systematycznie monitorować poziom i zakres stosowania procedur oceniania kształtującego, które od 3 lat wdrażamy, uczestnicząc w programach Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

Praca domowa dla uczestników szkolenia  to prowadzenie OK-obserwacji   w nauczycielskich  Grupach Pomocnych Przyjaciół; przeprowadzenie spaceru z użyciem wypracowanego arkusza oraz zachęcenie do wypróbowania metody coachingu nauczycielskiego.

 

  Z tego miejsca bardzo dziękujemy Pani Ani Kępińskiej-trenerce CEO, za ciekawie poprowadzone warsztaty. Po 6 godzinnym szkoleniu uczestnicy wyszli zmęczeni, ale tez bogatsi o nowe, bardzo przydatne w pracy nauczyciela , doświadczenie.

 

                                                                                                                                                                                    Bożena Brzozowska

 

 

 

Bożena brzozowska
Kategoria:

W sobotę 11stycznia 2014 r. gościliśmy w naszej szkole dyrekcję             i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 143 z Warszawy.

Wspólnie uczestniczyliśmy w warsztacie regionalnym, który odbył się w naszej szkole w ramach III edycji programu Rozwijanie Uczenia się i Nauczania (RUN). Dziękujemy pani Ani Kępińskiej -trenerce CEO za ciekawie prowadzone szkolenie oraz gościom, za współtworzenie dobrego klimatu uczenia się.

O szczegółach piszemy w zakładce SUS/RUN.

Kategoria:

Informacja dla rodziców

 

ZMIANA TERMINÓW:

  1. KLASYFIKACJI UCZIÓW KLAS I-za I semestr 2013/2014
  2. ZEBRANIA Z RODZICAMI

 

   Decyzją Rady Pedagogicznej z dnia 07 stycznia 2014 posiedzenie klasyfikacyjne za I półrocze 2013/2014 odbędzie się w czwartek 16 stycznia 2014.

 

   Zebranie z rodzicami ,podsumowujące pracę w I półroczu odbędzie się w czwartek

06 lutego 2014 o godzinie 16.00

 

W piątek 10 stycznia zmiana organizacji dnia:

Zajęcia zaczynamy o godzinie 7.45 /przerwy 5 minutowe. O godzinie 12.00-Dzień Babci i Dziadka , którym dedykujemy występ uczniów klas I-VI „Jasełka”. Po występach uczniowie I-III, pod opieką wychowawców, zapraszają wszystkich gości na poczęstunek.

Klasy IV-VI realizują 6 godzinę lekcyjną według stałego planu.

Autobus kursuje bez zmiany.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu-piątek 17.01.2014. Zapraszamy