foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 Materiały konkursowe - zobacz

         Listopad to miesiąc szczególny, obfitujący w rocznice ważnych wydarzeń narodowych. A w tym roku wyjątkowy, bo obchodzimy stulecie odzyskania naszej Niepodległości, z której. utratą nigdy się nie pogodziliśmy. Przy każdej nadarzającej się okazji Polacy chwytali za broń. Pomagali walczyć o wolność innych krajów, licząc na pomoc z ich strony. Walczyli w imię Niepodległej Ojczyzny pod hasłem „Za wolność waszą i naszą” w różnych zakątkach świata.                                                                 

Czytaj więcej: Szkolny konkurs wiedzy o najważniejszych polskich pieśniach patriotycznych: Mazurku Dąbrowskiego i...

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

14 listopada 2018 r. sześć uczennic naszej szkoły wzięło udział w XII Poetyckim Apelu ….o Niepodległą, zorganizowanym przez GOK w Kurowie.

Wiktoria Bajnóg - ucz. kl. IV - zaprezentowała wiersz Artura Oppmana: „Orlątko” i Renaty Piątkowskiej: „Wszystkie moje mamy” frag. prozy.                                                

Czytaj więcej: Wśród najlepszych na podium…

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

Prawdziwą bitwę o plac stoczyli uczniowie kl. V. Rozwiązywali oni zadania dotyczące także uważnego czytana ze zrozumieniem tekstu literackiego, ale w przeciwieństwie do swoich młodszych kolegów, odpowiedzi musieli udzielać pełnym zdaniem. Test zawierał 35 pytań, niektóre z nich wymagały pełniejszych wyjaśnień.

 

Wprawdzie wśród literackich obrońców placu nie było dziewczynek, ale czasy się zmieniły. Julia Maliszewska i Amelia Wrzesińska były niepokonane. W nagrodę za swoją wiedzę otrzymały stopnie generalskie. To teraz one będą dowodziły grupami chłopców z Placu Broni i Czerwonymi Koszulami. A zgodnie z napisanym przez uczniów nowym zakończeniem powieści, nie będą już walczyć ze sobą, tylko wspólnie się bawić.

Opracowała: A. Tarkowska

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

Został przeprowadzony 19. 11. 2018 r. Uczestniczyło w nim 17 uczniów klasy IV.

Rozwiązywali oni test jednokrotnego wyboru składający się z 56 pytań dotyczących treści lektury, a każde zawierało (3 dystraktory) czyli 3 prawdopodobne odpowiedzi, spośród których należało wybrać właściwą. Pytania były dość szczegółowe i sprawdzały umiejętność uważnego czytana ze zrozumieniem tekstu literackiego.

Najlepszą znajomością tekstu wykazali się: Milena Byzdra, Wiktoria Bajnóg, Bartosz Lis, Jakub Małocha, Anna Witkowska i Olga Kędziora.

Test opracowała: A. Tarkowska

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

         30 listopada 2018 roku gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” w Krakowie. Artyści zaprezentowali dla naszych uczniów dwa spektakle.

         Dzieci ze starszej grupy przedszkolnej i uczniowie klas młodszych mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Złośliwości Jej królewskiej Mości”. Była to baśniowa opowieść o zasadach dobrego wychowania.                      

Czytaj więcej: Spektakle profilaktyczne

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

        4 grudnia nasi uczniowie wybrali się na wystawę obrazów chrześcijańskich zatytułowaną „Chrześcijaństwo w trójwymiarze”. Wystawa składała się z ponad 40 obrazów w formie 3D.

            Dzięki zastosowanemu efektowi głębi, każde z zaprezentowanych dzieł dawało niezwykłe uczucie uczestnictwa w przedstawionym wydarzeniu.      

            Uwieńczeniem wystawy była czterometrowa trójwymiarowa reprodukcja fresku Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

         Dnia 29 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Najpierw bawiły się dzieci z klas I-III, a następnie z IV – VIII.

Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w wielu wesołych konkursach i zabawach, takich jak: lanie wosku, taniec z balonem, zjadanie jabłka zawieszonego na sznurku, taniec na gazecie, losowanie wróżby, rzut monetą do miski z wodą i wiele innych.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć!!!

Contribute!
Books!
Shop!

2018 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved