foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

20211124 053528 002

Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu, bowiem 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Cieszymy się z wolności, którą udało się odzyskać po 123 latach niewoli. Droga ta nie była jednak łatwa, obfitowała w rany, cierpienie i poniewierkę. Była to cena, jaką za suwerenność płacili nasi pradziadkowie i dziadkowie. Tęsknotę za wolną Ojczyzną wyrażali w swych utworach pisarze i poeci, wzywając do walki o nią, rozbudzając nadzieje na jej odzyskanie, czy wreszcie – opisując jej piękno.

Czytaj więcej: "Ojczyzna słowem malowana"

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

   received 2993355964327497

    Dnia 22 listopada 2021r. w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród laureatom i uczestnikom konkursu plastycznego KRUS “Bezpieczne dzieciństwo na wsi”. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

   Julia Maliszewska

    19 października Julia Maliszewska - uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej im. ks. kan. S. Rzepeckiego -wzięła udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez MDK w Puławach. A 17 listopada uczestniczyła w Gali dla Najlepszych w Starostwie Powiatowym w Puławach i otrzymała dyplom za zajęcie II miejsca w kategorii kl. VII – VIII; warto wspomnieć, że I miejsca komisja konkursowa nie przyznała nikomu. Gratulujemy Julce, jesteśmy dumni z jej osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 259878967 320220049945689 7128560549375902317 n

Listopad jest szczególnym czasem, kiedy towarzyszy nam pamięć o zmarłych. Oderwani od codzienności zatrzymujemy się na chwilę, kierując swoje myśli do Tych, którzy odeszli.

Każdego roku uczniowie ZPO w Klementowicach wspominają tych, których nie ma już wśród nas oraz pokazują, że pamięć o Nich jest wciąż żywa. Tak było również w tym roku. Uczniowie wyruszyli na parafialny cmentarz, uporządkowali groby, złożyli kwiaty, zapalili znicze i pomodlili się za spokój dusz. Nastrój refleksji dopełniły opowieści Pani Anny Tarkowskiej, która zadbała, aby młodzież nie zapomniała o najważniejszych postaciach i mogiłach. Uczniowie odwiedzili między innymi grób Onufrego Rzepeckiego - kanoniera wojsk Księstwa Warszawskiego, dowódcy kompanii artylerii armii Królestwa Polskiego, uczestnika Powstania Listopadowego; Franciszka Walaska – nauczyciela, partyzanta, który zginął 06.07.1944 r. w Klementowicach od kuli niemieckiej w czasie wysadzenia pociągu wiozącego amunicję i broń na front wschodni oraz Alojzego Skowronka – byłego kierownika i nauczyciela naszej szkoły. Nie mogliśmy pominąć oczywiście mogiły patrona naszej szkoły – ks. kan. Stanisława Rzepeckiego.

Była to lekcja historii, patriotyzmu oraz pracy na rzecz Małej Ojczyzny. Wieńce składane na cmentarzu są wyrazem szacunku dla zmarłych i poszanowania dla tradycji naszej szkoły. Ci, którzy odeszli, pozostaną w naszych sercach i pamięci.

Samorząd Uczniowski i Biblioteka Szkolna

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

20211007 103136

07.10.2021 r. uczniowie z klasy III brali udział w warsztatach lepienia kogutów. Odbyły się one w zabytkowych piwnicach Piekarni Sarzyńskich w Kazimierzu Dolnym. Każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę słodkiego koguta. Później zwiedzili miasteczko, podziwiając zabytki w pięknej jesiennej scenerii. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Contribute!
Books!
Shop!

2022 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved