foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

203498056 534772181031723 5381285215947246561 n

23 czerwca klasy V i VI odwiedziły pobliski Nałęczów. Wycieczkę rozpoczęliśmy od obejrzenia najnowszej ekranizacji powieści Frances Hodgson Burnett pt. „Tajemniczy ogród” w kinie „Cisy”. Następnie udaliśmy się do Muzeum Bolesława Prusa oraz chaty Stefana Żeromskiego, gdzie wysłuchaliśmy opowieści o ciekawym życiu obydwóch pisarzy oraz zobaczyliśmy pozostałe po nich pamiątki, w tym rękopisy. Na zakończenie ochłodziliśmy się w parku lodami.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

podręczniki i ćwiczenia w roku szkolnym 2021/2022

( do zakupu przez rodziców) – ćwiczenia są obowiązkowe

KLASA 4

Podręcznik: Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie dla uczniów klasy 4 szkoły podstawowej.

Ćwiczenia: Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie dla uczniów klasy 4 szkoły podstawowej.

Praca zbiorowa pod redakcją Teresy Król; wydawnictwo Rubikon                                                                           

Czytaj więcej: Podręczniki do WDŻ i religii do zakupu przez rodziców

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

007

 

   Dnia 9 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę klasową do Wojciechowa. Celem wyprawy była kuźnia i ogród zoologiczny. Najpierw dzieci odwiedziły kuźnię w Wojciechowie – miejsce pracy kilku pokoleń kowali. Wzięły udział w warsztatach dydaktycznych mających na celu poznanie trudnej pracy w kuźni. Pokaz przewyższył oczekiwania uczniów, były chwile zaskoczenia, radości, niepewności, ale także wielkiego podziwu dla zawodu kowala. Dzieci oglądały piękne podkowy, bramy, furtki, ogrodzenia, balustrady, meble domowe i ogrodowe, wyroby dekoracyjne. Następnym punktem wycieczki był ogród zoologiczny. Uczniowie zapoznali się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Wśród mieszkańców ZOO znalazły się min. takie zwierzęta jak: lwy, małpy, pumy, antylopy, wielbłądy dwugarbne, kangury, jelenie, szopy, kozy, osły, alpaki i różne gatunki ptaków. Największe wrażenie na dzieciach zrobił biały lew- Tabo. Unikatowy w skali kraju, gdyż gatunek ten można spotkać tylko w dwóch miejscach w Polsce. Po spacerze alejkami ZOO dzieci z apetytem zjadły kiełbaski pieczone na ognisku. Zabawy na placu zabaw to ostatnia atrakcja wycieczki. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

001

Dnia 28 i 31 maja klasa 6 uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych w ramach programu „Spotkania z Pasją”. Prowadziły je studentki – wolontariuszki z ogólnopolskiej akcji „PROJEKTOR”. Celem programu jest rozbudzanie w dzieciach i młodzieży nowych zainteresowań, odkrywanie i wzmacnianie ich twórczego potencjału. Spotkania dają możliwość poznania nowych obszarów do działania, budzą marzenia i motywują do ich realizacji. Hasłem przewodnim zajęć był zdrowy tryb życia. Podczas kilkugodzinnej pracy uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę na temat dobrych nawyków oraz poznali wiele ciekawostek. Czy wiedzieliście o tym, że 0,5l coca coli zawiera aż 10 łyżeczek cukru?! Spotkanie uświadomiło wielu osobom, że to, co lubimy i często spożywamy, nie zawsze jest zdrowe. Mamy nadzieję, że uczniowie nieco krytycznie spojrzą na swoje nawyki żywieniowe oraz prowadzony tryb życia.

Contribute!
Books!
Shop!

2021 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved