Jesteś tutaj: Home
13 października 2022 roku gościliśmy w naszej szkole policjantów z Posterunku Policji w Kurowie.
Uczniowie klas I-IV mieli okazję zapoznać się z zasadami bezpiecznego zachowania się na drodze, przechodzenia przez jezdnię, a także mogli przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Policjanci w bardzo przystępny sposób zaprezentowali, w jaki sposób można udzielić osobom poszkodowanym pomocy.
Cele konkursu
- zachęcenie dzieci do twórczej aktywności,
-rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych,
- zapoznanie dzieci z twórczością H.Ch. Andersena,
- popularyzacja czytelnictwa.
Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „W świecie baśni H. Ch. Andersena:
Dnia 7 października razem z klasą 7 pojechaliśmy na wycieczkę do kina na film pt. ,,Notre-Dame płonie’’.
,,Notre-Dame płonie’’ to najnowszy, zrealizowany z niezwykłym rozmachem, film francuskiego reżysera Jean-Jacquesa Annaud. Przedstawia prawdziwą historię walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennej relikwii chrześcijaństwa. Dzieło opowiada o wydarzeniu, do którego doszło w Paryżu w kwietniu 2019 r. W poniedziałek Wielkiego Tygodnia wybuchł pożar w jednej z najbardziej znanych katolickich świątyń na świecie – gotyckiej katedrze Notre-Dame de Paris.
Uczniowie uważnie oglądali seans. Film był bardzo ciekawy i pełny napięcia. Dowiedzieliśmy się dużo o pożarze świątyni i ratowaniu relikwii.
Myślę, że to był jeden z ciekawszych filmów, które oglądałam i chętnie zobaczyłabym go ponownie.
Milena Byzdra, klasa VIII
30 września chłopcy obchodzili swoje święto.
W tym dniu Samorząd Uczniowski oprócz złożenia tradycyjnych życzeń przeprowadził również ranking na „Najsympatyczniejszego Krawaciarza” we wszystkich klasach I-VIII.
A oto nasi zwycięzcy:
W czwartek 29 września klasy 4-8 pojechały do Muzeum Jana Kochanowskiego oraz Las Przygodas w Puławach.
Najpierw wybraliśmy się do muzeum, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak wyglądały dawne wnętrza. Było tam wiele obrazów i figur z gipsu. Widzieliśmy także oryginalne drzwi i krzesło z domu Jana Kochanowskiego. Dowiedzieliśmy się, jak ubierano się w okresie renesansu. Znajdował się tam hologram poety oraz interaktywny stół z informacjami, zagadkami i puzzlami.
W tym roku odbyła się 11. edycja Narodowego Czytania, podczas którego czytano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Lekturę tę wybrano nieprzypadkowo, bowiem w tym roku minęła 200. rocznica wydania tego cyklu w Wilnie. O jego ogromnym znaczeniu w historii polskiej literatury świadczy fakt, że data wydania zbioru – 1822 r. jest symbolicznie uznawana za początek romantyzmu w Polsce.
Czytaj więcej: W świecie nimf i widziadeł, czyli Narodowe Czytanie w naszej szkole