• k1
  • k2
  • k3
  • k4
  • k5
  • k6
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
434142102 820738296766153 2722602275266293205 n
W dniu 22 marca 2024 roku przeprowadzono eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W konkursie łącznie udział wzięło 12 osób.
Turniej ten jest konkursem popularyzującym przepisy o ochronie przeciwpożarowej, kształtujący umiejętności w zakresie ratownictwa, ochrony ludności, zwierząt, środowiska naturalnego.
W toku eliminacji w poszczególnych grupach laureatami zostali:
Czytaj więcej: Sukces naszego ucznia w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej...
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

           20240222 091257

             22 lutego  2024 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas I- III i IV- VIII. Zajęcia z uczniami prowadziła Pani Dominika z Akademii Pozytywnej Profilaktyki z Krakowa.

         Uczniowie klas I- III wzięli udział w zajęciach poświęconych uważności i koncentracji uwagi. Pani Dominika zwróciła uwagę, że koncentracja uwagi to umiejętność, którą trzeba ćwiczyć. Uczniowie klas młodszych mieli okazję wziąć udział w różnorodnych ćwiczeniach rozwijających tę umiejętność. Były to: zabawy z balonami, odgadywanie zagadek, kolorów i kształtów. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tymi zadaniami i przy tym świetnie się bawili. Prowadząca zajęcia podkreśliła, że trenowanie koncentracji uwagi nie jest trudne, a umiejętność zapamiętywania jest bardzo ważna w życiu.                                          

Czytaj więcej: Warsztaty profilaktyczne
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 20240304 085139

 W oczekiwaniu na wiosnę  klasa pierwsza  wraz z wychowawczynią   postanowiła wytropić jej ślady. Projekt ma na celu uwrażliwienie uczniów na piękno budzącej się do życia przyrody, budowanie dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym, wspieranie aktywności, ciekawości i samodzielności dzieci. Zwrócenie uwagi na zdrowe nawyki żywieniowe. Projekt będzie realizowany przez 3 tygodnie.

   Pierwsze zadanie projektu to założenie „wiosennego ogródka na parapecie okna”. Uczniowie posadzili w doniczkach, cebulę, pietruszkę i posiali rzeżuchę.

Na zdjęciach wyniki realizacji tego zadania.

Lidia Mańka