Warsztaty profilaktyczne

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

           20240222 091257

             22 lutego  2024 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas I- III i IV- VIII. Zajęcia z uczniami prowadziła Pani Dominika z Akademii Pozytywnej Profilaktyki z Krakowa.

         Uczniowie klas I- III wzięli udział w zajęciach poświęconych uważności i koncentracji uwagi. Pani Dominika zwróciła uwagę, że koncentracja uwagi to umiejętność, którą trzeba ćwiczyć. Uczniowie klas młodszych mieli okazję wziąć udział w różnorodnych ćwiczeniach rozwijających tę umiejętność. Były to: zabawy z balonami, odgadywanie zagadek, kolorów i kształtów. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tymi zadaniami i przy tym świetnie się bawili. Prowadząca zajęcia podkreśliła, że trenowanie koncentracji uwagi nie jest trudne, a umiejętność zapamiętywania jest bardzo ważna w życiu.                                          

         Uczniowie klasy IV i V dowiedzieli się, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z Internetu. Pani Dominika podkreśliła, że warto stosować zasadę ograniczonego zaufania przy korzystaniu z mediów społecznościowych, nie podawać swoich danych osobowych, dobrze zabezpieczyć swoje konta, zastrzec własną prywatność. Te wszystkie zachowania pomogą nam zadbać o nasze bezpieczeństwo w Sieci.

         Uczniowie klas VI i VII wzięli udział w zajęciach na temat emocji. Emocje pełnią bardzo ważną rolę w naszym życiu. Prowadząca zajęcia zwróciła uwagę na to, że w sytuacjach stresowych warto zaangażować nasze zmysły- wzrok, słuch, smak, węch, by zmniejszyć towarzyszące nam napięcie. Spacer po lesie, obserwacja otaczającej nas przyrody to bardzo dobre pomysły na pozbycie się stresu. Pani Dominika podkreśliła, że regulacja emocji również jest umiejętnością, którą trzeba rozwijać.

         Zorganizowanie warsztatów było możliwe dzięki środkom z Komisji do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kurowie. Serdecznie dziękujemy za okazane nam wsparcie i możliwość poszerzenia naszej wiedzy!

                                                                                                                        Pedagog szkolny