foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

IMG 20190131 124526

Sprawozdanie ze spotkania z artystą

W czwartek 31 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Klementowicach odbyło się spotkanie uczniów klas III-VIII z artystą powiatu puławskiego - panem Zbigniewem Kozakiem, który jest rzeźbiarzem i ludowym poetą.

Zebraliśmy się w dużej sali naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęła nauczycielka języka polskiego, pani Anna Tarkowska, która serdecznie nas przywitała, przedstawiła gościa i opowiedziała historię, w jaki sposób poznała pana Zbigniewa Kozaka. Następnie artysta pokazał nam figurki, które wyrzeźbił w drewnie. Były to różnej wielkości i kształtu postaci, ptaszki. Najbardziej podobała mi się rzeźba kałamarza z piórem. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali te dzieła i zadawali różne pytania panu Zbigniewowi. Dowiedzieliśmy się, że praca ta jest czasochłonna, wyrzeźbienie jednej figurki zajmuje 4-5 dni. Jednak artysta lubi to robić.                                                                     

Następnie rozmawialiśmy z panem Kozakiem na temat gwary. Na koniec poeta zaprezentował nam swoje wiersze. Na pożegnanie nasz gość dostał kwiaty, gorące brawa i odebrał zasłużone gratulacje.  

Spotkanie zakończyło się o godzinie 13.30. Był to miło spędzony czas. Cieszę się, że mogłam zobaczyć i poznać rzeźbiarza i poetę z mojego rejonu.

Amelia W., klasa V

 

Sprawozdanie z wizyty artysty Zbigniewa Kozaka

31.01.2019 r. gościliśmy w naszej szkole pisarza i artystę - Zbigniewa Kozaka. Zajmuje się on pisaniem wierszy i rzeźbieniem w drewnie. Pan Kozak opowiadał nam bardzo interesujące rzeczy o swojej pracy. Rzeźbą zajmuje się od 25 roku życia i tworzy figurki przedstawiające mieszkańców dawnej wsi oraz postacie grajków.

W swoich wierszach przywołuje obrazy zapamiętane z dzieciństwa - opowiada o życiu na wsi w dawnych czasach. Niektóre utwory zostały napisane gwarą. Zamiłowanie do poezji oraz rzeźby pojawiło się u niego już w dzieciństwie . Jako mały chłopiec strugał łódki z kory drzew i lubił czytać.

Spotkanie z panem Zbigniewem bardzo mnie zaciekawiło, ponieważ zobaczyłem wiele oryginalnych rzeźb oraz posłuchałem wierszy. Nie mogę się doczekać kolejnego spotkania z nim.

Marek B. - ucz. kl. V 

Contribute!
Books!
Shop!

2020 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved