foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 20191016 11

W czwartek 3października 2019r. byliśmy z klasami 4-7 na wycieczce szkolnej w Parku Rekreacji ZOOM Natury w Janowie Lubelskim. Odbyła się ona zamiast zwykłych lekcji.

Najpierw braliśmy udział w grze terenowej. Polegała ona na poszukiwaniu deseczek lub skrzynek przybitych do drzew, w których schowane były zadania lub punkty. Grupa, która zdobyła ich najwięcej, wygrała cukierki. Przy tej zabawie spędziliśmy najwięcej czasu i była ona najciekawszą atrakcją wycieczki.                                                             

Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach tematycznych pt. „Eksperymenty szalonego chemika”. Panie, które prowadziły zajęcia, pokazywały nam różne doświadczenia takie jak lawa wulkaniczna czy ciecz nienewtonowska. Do ich przeprowadzenia wykorzystały znane wszystkim produkty – sodę oczyszczoną, skrobię ziemniaczaną, barwniki spożywcze, płyn do naczyń, ocet, olej oraz wodę.

W dalszej kolejności zwiedzaliśmy laboratoria. W pierwszym z nich znajdują się obiekty multimedialne i sensoryczno-ruchowe. Mogliśmy się tam zapoznać z podstawowymi informacjami z zakresu botaniki. W drugim budynku obserwowaliśmy zjawiska zachodzące w atmosferze. W kolejnym laboratorium oglądaliśmy możliwości wykorzystania energii oraz sposoby recyklingu. W ostatnim budynku mogliśmy wpatrywać się w różne gatunki ryb, pająków oraz roślin.

Wyjazd był bardzo pouczający i ciekawy. Mam nadzieję, że jeszcze wrócimy całą klasą w to miejsce.

                                                                      

Olga K. z kl. V

Contribute!
Books!
Shop!

2020 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved