foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

06

W listopadzie biblioteka szkolna zorganizowała konkursy, których głównym celem było zainteresowanie dzieci i młodzież literaturą patriotyczną, kształtowanie szacunku dla naszego języka, tradycji oraz dorobku kultury narodowej.

21 listopada odbył się Szkolny konkurs recytatorski poezji patriotycznej poświęcony walkom Polaków o niepodległość naszej Ojczyzny od czasów zaborów do II wojny światowej. Po wysłuchaniu 29 prezentacji uczniów z klas I-VII jury wyłoniło zwycięzców: w kategorii klas I-III Agnieszkę Staszek, Łukasza Łowczaka i Wiktorię Żabę zaś wyróżnienie otrzymał Szymon Bielecki. W grupie starszych uczniów I miejsce zajęła Nina Kowalik, Wiktoria Bajnóg i Julia Maliszewska otrzymały drugą lokatę, a trzecią: Zuzanna Winnicka i Joanna Żaba; wyróżniono Rafała Lisa, Adama Dobraczyńskiego i Oliwię Gajdę.                                

W 188. rocznicę wybuchu powstania listopadowego odbył się konkurs wiedzy o najważniejszych polskich pieśniach patriotycznych: „Mazurku Dąbrowskiego” (dla klas IV-V) i „Rocie” (dla klas VI-VII). Uczniowie musieli wykazać się m.in.: znajomością tekstu, jego zrozumieniem oraz wiedzą na temat okoliczności powstania utworu. W młodszej grupie wiekowej, która odpowiadała na pytania dotyczące naszego hymnu, najwyższą ilość punktów otrzymali: Bartosz Lis, a tuż za nim Wiktoria Bajnóg, Milena Byzdra i Jakub Małocha. Natomiast w klasach starszych (VI-VII), które pracowały nad „Rotą” na prowadzenie wysunęli się uczniowie: Wrzesińska Amelia, Maliszewska Julia i Żaba Joanna.

                Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom odbędzie się 19 grudnia 2019r.

Biblioteka szkolna

Contribute!
Books!
Shop!

2020 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved