foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 08

            Z dnia 7 na 8 lutego 2020r. odbyło się pierwsze w historii naszej szkoły wydarzenie pt. „Noc w szkole”. Udział w nim wzięli uczniowie klas IV – VII pod opieką wychowawców oraz pana Mieczysława – nauczyciela muzyki. Celem projektu była integracja społeczności szkolnej.                                                                       

            Program imprezy przewidywał: grę terenową, różnorodne gry planszowe, zabawy ruchowe, naukę tańca oraz oglądanie filmu. Pierwszym i najsmaczniejszym punktem imprezy była jednak pizza. Po obfitej kolacji podzieliliśmy się na 6 grup, które kolejno brały udział w zabawie terenowej. Polegała ona na wykonywaniu wyznaczonych zadań, rozwiązywaniu zagadek i rebusów. Wygrała grupa, która najszybciej dotarła do ukrytego skarbu. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu, ale także nauki. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą, spostrzegawczością oraz kondycją fizyczną. Kolejnym punktem były zabawy przy muzyce. Pod bacznym okiem pana Mieczysława uczyliśmy się belgijki oraz innych układów tanecznych. Klimat tego wieczoru zachęcał do wspólnych rozmów - zarówno pomiędzy rówieśnikami, jak i z gronem pedagogicznym. Niestety przyszedł czas na mycie zębów oraz szykowanie miejsc do spania. Grupa dziewcząt rozłożyła materace na górnym korytarzu, chłopcy rozbili obóz w sali gimnastycznej. Niestety o śnie można było zapomnieć. Niektórzy z nas posiadali jeszcze spory zapas energii, który postanowili wykorzystać… Dziewczęta plotkowały do samego rana, chłopcy również nie zmrużyli oka, o czym świadczyły dobiegające z sali gimnastycznej hałasy. Wczesnym rankiem postanowiliśmy zakończyć całonocną przygodę. Zmęczeni i niewyspani rozjechaliśmy się do domów.

            Ta noc pozostanie w naszych wspomnieniach. Było to ciekawe przeżycie , które pozytywnie wpłynęło na relacje pomiędzy uczniami. Poznaliśmy się z zupełnie innej strony. Z a jakiś czas chcielibyśmy ponownie przenocować w szkole.

                                               Oliwia Gajda, Nina Kowalik, Joanna Żaba – uczennice kl. VII

Contribute!
Books!
Shop!

2020 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved