foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 259878967 320220049945689 7128560549375902317 n

Listopad jest szczególnym czasem, kiedy towarzyszy nam pamięć o zmarłych. Oderwani od codzienności zatrzymujemy się na chwilę, kierując swoje myśli do Tych, którzy odeszli.

Każdego roku uczniowie ZPO w Klementowicach wspominają tych, których nie ma już wśród nas oraz pokazują, że pamięć o Nich jest wciąż żywa. Tak było również w tym roku. Uczniowie wyruszyli na parafialny cmentarz, uporządkowali groby, złożyli kwiaty, zapalili znicze i pomodlili się za spokój dusz. Nastrój refleksji dopełniły opowieści Pani Anny Tarkowskiej, która zadbała, aby młodzież nie zapomniała o najważniejszych postaciach i mogiłach. Uczniowie odwiedzili między innymi grób Onufrego Rzepeckiego - kanoniera wojsk Księstwa Warszawskiego, dowódcy kompanii artylerii armii Królestwa Polskiego, uczestnika Powstania Listopadowego; Franciszka Walaska – nauczyciela, partyzanta, który zginął 06.07.1944 r. w Klementowicach od kuli niemieckiej w czasie wysadzenia pociągu wiozącego amunicję i broń na front wschodni oraz Alojzego Skowronka – byłego kierownika i nauczyciela naszej szkoły. Nie mogliśmy pominąć oczywiście mogiły patrona naszej szkoły – ks. kan. Stanisława Rzepeckiego.

Była to lekcja historii, patriotyzmu oraz pracy na rzecz Małej Ojczyzny. Wieńce składane na cmentarzu są wyrazem szacunku dla zmarłych i poszanowania dla tradycji naszej szkoły. Ci, którzy odeszli, pozostaną w naszych sercach i pamięci.

Samorząd Uczniowski i Biblioteka Szkolna

Contribute!
Books!
Shop!

2022 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved