foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

20211124 053528 002

Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu, bowiem 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Cieszymy się z wolności, którą udało się odzyskać po 123 latach niewoli. Droga ta nie była jednak łatwa, obfitowała w rany, cierpienie i poniewierkę. Była to cena, jaką za suwerenność płacili nasi pradziadkowie i dziadkowie. Tęsknotę za wolną Ojczyzną wyrażali w swych utworach pisarze i poeci, wzywając do walki o nią, rozbudzając nadzieje na jej odzyskanie, czy wreszcie – opisując jej piękno.

Szczególnym hołdem złożonym obrońcom naszej Ojczyzny oraz wyrażającym nasz patriotyzm był konkurs recytatorski „Ojczyzna słowem malowana” zorganizowany przez bibliotekę szkolną w przededniu Święta Niepodległości. Udział w nim wzięło 27 uczniów naszej szkoły. Zostali oni podzieleni na dwie kategorie wiekowe: kl. I – III i IV – VIII.

Po wsłuchaniu wszystkich prezentacji jury wyłoniło zwycięzców:

W kategorii klas I-III:

I miejsce – Bartosz Pasek – Pardyka

II miejsce – Paulina Bajnóg, Aniela Ceglarska

III miejsce – Olgierd Jaruga, Alicja Koza

Wyróżnienie – Kinga Kwietniewska

W kategorii klas IV – VIII:

I miejsce – Aleksandra Sowińska

II miejsce – Julia Maliszewska, Zuzanna Winnicka

III miejsce – Amelia Wrzesińska

            Do prezentacji młodszych uczniów przygotowały ich wychowawczynie – p. Katarzyna Mędrek, p. Mariola Członka oraz p. Lidka Mańka, którym serdecznie dziękujemy. Zwycięzcom natomiast gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Biblioteka szkolna

Contribute!
Books!
Shop!

2023 Copyright ZPO Klementowice Rights Reserved