Sylwester Byzdra
Kategoria:

Uczniom i Rodzicom …

swieta

                               Niech magiczna moc
                               Wigilijnego Wieczoru
                               przyniesie spokój i radość.
                               A Nowy Rok obdaruje 
                               pomyślnością i szczęściem.

                               Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
                              oraz szczęśliwego Nowego 2020 Roku                 

życzą:
                               Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
                oraz Pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych
                               w Klementowicach

Sylwester Byzdra
Kategoria:

         04

           Dnia 5 grudnia 2019 r. odbyła się wycieczka do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. „Sposób na Alcybiadesa" oraz do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Uczestniczyły w niej uczniowie klas 4-7.

    Sztuka teatralna została wyreżyserowana przez Piotra Ratajczaka na podstawie powieści E. Niziurskiego. Spektakl, podobnie jak książka, dotyczył szkolnych problemów. Głównymi bohaterami była paczka przyjaciół: Ciamcia, Słaba, Pędzel, Zasępa. Nauczyciele uważali ich za nieuków, za młodzież bez perspektyw. Sądzili także, że w życiu nic nie osiągną. Uczniowie postanowili znaleźć sposób, aby zmienić to negatywne nastawienie ciała pedagogicznego.    Udało się im to przy pomocy profesora Misiaka - nauczyciela historii. Na początku każdej lekcji zagadywali nauczyciela, zadając pytania związane z przedmiotem. Profesor dał się wciągnąć w grę nastolatków. Pewnego dnia uczniowie zostali wystawieni na próbę wiedzy. Mieli oprowadzić po Lublinie wycieczkę z Łęcznej, opowiadając o słynnych zabytkach. Na początku byli przerażeni tym faktem, ale wiara nauczyciela w ich wiedzę dodała im otuchy. Mimo wcześniejszych obaw, doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. Nauczyciel historii był z nich dumny, a inni profesorowie również dostrzegli w nich duże pokłady inteligencji i możliwości.

      Aktorzy świetnie wcieli się w swoje role. Ich gra była żywiołowa i energiczna. Wystąpili w młodzieżowych strojach. Scenografia była dość uboga. Składało się na nią jedynie kilka ławek szkolnych z krzesełkami przenoszonych z miejsca na miejsce oraz rząd tablic. Pomimo tego można było wczuć się w szkolny nastrój. Przedstawienie zakończyło się burzliwymi oklaskami widzów.                               

Czytaj więcej: Wycieczka do Lublina
Sylwester Byzdra
Kategoria:

06

W listopadzie biblioteka szkolna zorganizowała konkursy, których głównym celem było zainteresowanie dzieci i młodzież literaturą patriotyczną, kształtowanie szacunku dla naszego języka, tradycji oraz dorobku kultury narodowej.

21 listopada odbył się Szkolny konkurs recytatorski poezji patriotycznej poświęcony walkom Polaków o niepodległość naszej Ojczyzny od czasów zaborów do II wojny światowej. Po wysłuchaniu 29 prezentacji uczniów z klas I-VII jury wyłoniło zwycięzców: w kategorii klas I-III Agnieszkę Staszek, Łukasza Łowczaka i Wiktorię Żabę zaś wyróżnienie otrzymał Szymon Bielecki. W grupie starszych uczniów I miejsce zajęła Nina Kowalik, Wiktoria Bajnóg i Julia Maliszewska otrzymały drugą lokatę, a trzecią: Zuzanna Winnicka i Joanna Żaba; wyróżniono Rafała Lisa, Adama Dobraczyńskiego i Oliwię Gajdę.                                

Czytaj więcej: Wyniki konkursów o tematyce patriotycznej
Sylwester Byzdra
Kategoria:

   kartki Klementowice

           Uczniowie klasy V wzięli udział w kolejnej odsłonie projektu: „Ludzie listy piszą...po angielsku ”. Zgodnie z założeniami  uczniowie wykonali piękne kartki z życzeniami świątecznymi na Boże Narodzenie. Już za kilka dni nasze życzenia dotrą do koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej  z Bronikowa w woj. wielkopolskim.

Sylwester Byzdra
Kategoria:

   Dnia 10 grudnia 2019r. chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowej, interaktywnej wystawie robotów. W Roboparku mogli poczuć się jak prawdziwi wynalazcy. Ta wystawa to edukacja i rozrywka w jednym miejscu! Organizator wyjazdu- Agnieszka Lesiewicz